HomeŽivotní stylJak vybělit ručníky a tyl - prostředek za pár drobných místo drahých...

Jak vybělit ručníky a tyl – prostředek za pár drobných místo drahých ‚chemikálií‘

Kuchyňské utěrky, tyl a ložní prádlo jsou věci, které neustále vyžadují zvláštní péči.Pokud jsou světlé, je třeba je čas od času vybělit.Ale ne všechny hospodyňky vědí, že k úklidu prostěradel a ručníků nemusíte nutně kupovat drahou domácí chemii – vystačíte si s cenově dostupným prostředkem za pár korun, který je v každé domácnosti.Řeč je o peroxidu vodíku.

Pokud máte stále pochybnosti – věnujte pozornost složení obchodů s bělicími prostředky na prádlo: každý z nich tuto složku nutně obsahuje.Tak proč přeplácet?

Namočte prádlo do peroxidu vodíku.

Foto: Elijah O’Donnell/pexels.com.

Stačí nalít čtyři litry teplé vody, přidat do ní 50 ml peroxidu vodíku a pak do této vody poslat bílé oblečení, které je třeba vyprat.Po půl hodině je vyperte v obvyklém režimu – a hned uvidíte, jak se vybělily.

Pokud potřebujete silnější účinek – přidejte do výše uvedeného roztoku několik lžic čpavku nebo kyseliny citronové.Kromě všech ostatních výhod jsou takové roztoky také zcela bezpečné, na rozdíl od chemických složení z železářství.

Zde se dozvíte, které kuchyňské utěrky jsou nejlepší volbou pro většinu hostesek.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten