HomeZajímavéNevyhazujte zbytky dárkových obalů: 6 užitečných způsobů využití doma i v kuchyni

Nevyhazujte zbytky dárkových obalů: 6 užitečných způsobů využití doma i v kuchyni

Po novoročních a vánočních svátcích zůstává mnoha lidem spousta nepotřebných dárkových obalů a balicího papíru.Často ho jednoduše vyhodí, což vede k dalšímu odpadu.Existuje však mnoho zajímavých způsobů, jak takové obaly znovu využít, které sníží množství odpadu a umožní vám být nápadití.

Shromáždili jsme 6 důmyslných nápadů, jak využít nepotřebné dárkové obaly.Tady se dozvíte, k čemu všemu se dá ještě využít.

Za prvé, dárkový papír je skvělý na sušení bot a obutí.Po vyprání do nich jednoduše vložte chuchvalce zmačkaného papíru – udrží se tak tvar a materiál nepopraská.

Za druhé, zabalením ovoce a zeleniny do dárkového papíru je můžete udržet déle čerstvé.To má význam, pokud máte velkou neočekávanou úrodu.

Za třetí, pokud dárek opatrně rozbalíte a nepoškodíte obal, lze jej znovu použít.A co je nejdůležitější, nedávejte ho stejné osobě!

Za čtvrté, takový papír lze použít jako podestýlku na poličkách ledničky.To umožní méně časté mytí chladničky – nečistoty a skvrny budou padat na papír, který pak lze snadno vyměnit.

Za páté, z přebytečného papíru můžete vyrobit mašle a stuhy , kterými pak můžete ozdobit další dárky.Tím jim dodáte slavnostnější vzhled.

Za šesté, zbytky obalů lze použít k bezpečnému uložení křehkých skleněných hraček na vánoční stromeček.Jednoduše zabalte každou hračku do papíru a zbytky zmačkejte a vložte do krabice mezi zabalené figurky – nebudou tak o sebe narážet.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten