HomeZajímavéNevyhazujte starý koberec: 9 nápadů na jeho využití doma i v přírodě

Nevyhazujte starý koberec: 9 nápadů na jeho využití doma i v přírodě

V současné době získává na oblibě trend vytvářet doma útulnou a stylovou atmosféru pomocí textilií.Dekorační polštáře, plédy, koberce dodávají interiéru zvláštní kouzlo a osobitost.Časem však jakékoliv věci zchátrají a vyvstává otázka jejich likvidace.Povíme vám o 9 způsobech, jak můžete starý koberec využít a dát mu ‚druhý život‘.

Než starý koberec vyhodíte, stojí za to se zamyslet nad tím, jak mu prodloužit životnost a najít nový účel.Vždyť z tohoto textilního výrobku můžete vyrobit spoustu užitečných a kreativních předmětů do domácnosti nebo na daču.Je šetrný k životnímu prostředí a navíc vám umožní projevit svou fantazii a kreativitu.Zde je přehled toho, k čemu můžete použít starý koberec.

Za prvé, z koberce lze snadno vyrobit originální domácí pantofle.Stačí použít vzor z obyčejných žabek, vystřihnout jednotlivé díly a sešít je k sobě.Jako podrážka je vhodná guma.

Zadruhé, z koberce lze vyrobit škrabadlo pro kočky.Stačí vzít kus koberce, omotat trubku nebo koberec omotat kolem základny.Vznikne tak skvělé místo pro bod pro drápky.Kousky koberce můžete také zavěsit nad místa, kde kočka ráda škrábe.

Zatřetí můžete koberec nastříhat na správnou velikost a sešít okraje k sobě, abyste vytvořili sportovní podložku na jógu nebo cvičení.A zbytek koberce použijte na pokrytí podlahy nebo balkonu.

Za čtvrté, před instalací nafukovacího bazénu položte koberec na zem – ochráníte ho tak před poškozením.

Za páté, z tenkých kousků koberce lze vyrobit nástěnné organizéry pro uložení nářadí, kosmetiky a dalších užitečných věcí v domácnosti.

Za šesté, koberec se skvěle hodí na úpravu zahradních cestiček nebo zateplených záhonů – rozloží se a obohatí půdu.Lze jej také použít k mulčování keřů bobulovin.

Za sedmé, koberec je ideální pro zateplení chaty na venkově – spolehlivě ochrání před chladem a průvanem.

Za osmé, z koberce lze snadno vyrobit pohodlnou houpací síť k odpočinku na dače nebo balkoně.Musíte vzít kovovou trubku, pevně ji omotat kolem okrajů koberce a sešít ji.Hotovou houpací síť pak zavěste na vhodné místo.

Za deváté, abyste se zbavili plevele , stačí přes něj položit kusy koberce – bez přístupu světla zahyne.

Jak vidíte, starý potrhaný koberec může ještě posloužit k mnoha zajímavým projektům v okolí domu i na venkově.Vyplatí se být nápaditý a dát mu ‚druhý život‘.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten