HomeZajímavéSmaltovaná pánev bude opět zářit: nezapomeňte na jednoduché řešení pro čištění sazí

Smaltovaná pánev bude opět zářit: nezapomeňte na jednoduché řešení pro čištění sazí

Čistá a lesklá pánev je snem každé hospodyňky.Na dně a stěnách pánve se však často tvoří saze, kterých je obtížné se zbavit.

Existuje však jednoduchý a účinný způsob čištění smaltovaného nádobí pomocí kuchyňské soli.Postupujte podle těchto pokynů krok za krokem a vaše hrnce budou zářit jako nové.Začněme hlavními pravidly.

Za prvé , úklid byste neměli odkládat příliš dlouho.Čím dříve začnete s odstraňováním sazí, tím lepší budou výsledky.Časem se připálené zbytky jídla čistí jen obtížněji.

Za druhé před čištěním nechte smaltované nádobí zcela vychladnout.Náhlá změna teploty může způsobit popraskání smaltu.Vychladlou pánev naplňte vodou pokojové teploty.

Za třetí připravte solný roztok.K tomu budete potřebovat 5 polévkových lžic soli na litr vody.Roztok nalijte do nádoby se sazemi.

Za čtvrté , postavte nádobu na plotýnku a vařte obsah asi 30 minut.Sůl bude reagovat s připálenými zbytky, změkne je a rozpustí.

Po provedení těchto jednoduchých kroků budou saze ze stěn a dna nádobí zcela odstraněny.Zbývá jej pouze umýt teplou vodou se saponátem.Dodržujte tato jednoduchá pravidla a lesklé smaltované nádobí bude dlouho chloubou vaší kuchyně!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten