HomeŽivotní stylVenku je -30 °C a sněhová vánice, ale u vás doma je...

Venku je -30 °C a sněhová vánice, ale u vás doma je teplo: už žádný průvan z okna – 1 geniální způsob

V každém umyvadle se časem vytvoří ucpávky.Co pak každý dělá? Popadne píst a začne vylévat Krtka, přičemž vdechuje chemii.Samozřejmě, pokud máte čas a chuť, můžete tyto metody použít, ale lepší je použít jinou metodu.Umožní vám zcela zapomenout na ucpané umyvadlo v koupelně a ve sprchovém odtoku.

Zde se hodí krém, který má mnoho žen po ruce.Nespěchejte na sovětský ‚balet‘, potřebujete tubu, která se používá k depilaci.

Hlavním problémem koupelnových odtoků jsou vlasy, které se shlukují a pak se zasekávají a shromažďují všechny nečistoty.Mimochodem, pokud máte doma domácí zvířata, situaci zhoršují i chlupy.

Kadeřníci si všimli jedné věci: pokud do umyvadla pravidelně vymačkáte trochu depilačního krému, vlasy přestanou ucpávat odtok.Stačí i ten nejlevnější přípravek, zbytky můžete použít – jen tubu po zákroku nevyhazujte.Budete ji muset rozstřihnout a poté obsah aplikovat.

Schéma je jednoduché: vymačkejte krém, nechte odtéct trochu vody, nechte působit 15-20 minut.Během této doby vlasy v trubičce změkly, částečně se rozpustily, hrudka je menší, takže bude moci spadnout do kanálu.Krém stále působí jako mazivo na stěny potrubí.

Musíte vzít tubu, vytlačit trochu přípravku do kanalizace a na chvíli zapnout vodu.Vlasy změknou, chuchvalce snadno projdou potrubím.

Foto: Archiv VN/Martyashkina Tatiana.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten