HomeZajímavéJak ještě šikovné hospodyňky používají mouku v domácnosti: 6 užitečných lifehacků pro...

Jak ještě šikovné hospodyňky používají mouku v domácnosti: 6 užitečných lifehacků pro domácnost a kuchyň

Mouka je jedním z nejběžnějších a nejdostupnějších produktů v každé kuchyni.Kromě pečení se často používá k mnoha domácím pracím.

Ukazuje se, že mouka má překvapivě užitečné vlastnosti, které umožňují její použití jako čisticího, lešticího, kosmetického a dokonce i lepicího prostředku.Tento přírodní ekologický produkt může nahradit mnoho chemických složek.Nabízíme vám 6 neobvyklých způsobů využití mouky v kuchyni a v domácnosti.

Zaprvé, mouku lze použít jako bezpečné přírodní lepidlo pro dětská řemesla a aplikace.

Za druhé poslouží jako účinný repelent proti mravencům a jinému domácímu hmyzu.Stačí vysypat cestičku z mouky a nežádoucí hosté ji pravděpodobně nebudou chtít překročit.

Za třetí, moučná pasta vysuší a vyléčí pupínky a černé tečky , které se objevily na pleti.

Za čtvrté, dvě lžičky mouky smíchané s dalšími ingrediencemi (bílek z jednoho vejce a lžíce cukru) budou přirozeným peelingem k odstranění nežádoucích chloupků z obličeje.

Za páté, mouka urychlí zrání ovoce , jako je avokádo, broskev nebo rajče, pokud je umístíte do nádoby s moukou.

Za šesté, lze ji použít k leštění kovového náčiní a dodat mu lesk.

Jak vidíte, obyčejná mouka, kterou najdete v každé kuchyni, je bezpečný a ekologický produkt a může se hodit v mnoha situacích.Experimentujte a objevte nové způsoby využití tohoto všestranného přírodního produktu!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten