HomeZajímavéJak zajistit, aby čerstvé květiny vydržely měsíc: 6 život zachraňujících tipů od...

Jak zajistit, aby čerstvé květiny vydržely měsíc: 6 život zachraňujících tipů od zkušených hostesek

Řezané květiny potěší oko svou krásou a vyzařují příjemnou vůni.Poměrně rychle však začínají vadnout a ztrácejí na atraktivitě.Jak je tedy udržet déle svěží a živé?

V tomto článku jsme shromáždili několik užitečných rad z internetu a doplnili je vlastními doporučeními.Při dodržování těchto jednoduchých pravidel budete moci svou kytici ve váze obdivovat celý měsíc! Vše, co potřebujete, je trocha trpělivosti a pravidelná pozornost věnovaná vašim květinám.

Nejprve je vhodné zastřihnout všechny listy květin u hladiny vody ve váze.Zamezíte tak soupeření listů a poupat o živiny.

Za druhé je třeba si uvědomit, že různé květy dávají přednost vodě o různých teplotách.Například růže mají rády chladnou vodu s přídavkem ledu.

Za třetí je důležité neumisťovat vázu s řezanými květinami na slunce a do blízkosti radiátorů.Hodí se pro ně spíše chladná a stinná místa.

Za čtvrté, váza s květinami by neměla být umístěna v blízkosti plodů, které vylučují etylen , který urychluje vadnutí.

Za páté, můžete také vyzkoušet tuto osvědčenou metodu : po dobu jednoho měsíce denně měňte vodu ve váze, přidávejte do ní cukr a květiny ořezávejte.Bude to vyžadovat úsilí, ale květiny vydrží déle.

Za šesté byste měli pravidelně odstraňovat z kytice zvadlé květy a ponechávat čerstvé.Tím prodloužíte životnost ostatních.

Jak vidíte, pokud chcete, můžete si krásu a svěžest řezaných květin doma uchovat po dlouhou dobu!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten