HomeZajímavéJak zkrášlit a zútulnit koupelnu: 9 důležitých rad zkušených designérů

Jak zkrášlit a zútulnit koupelnu: 9 důležitých rad zkušených designérů

Koupelna je nejen místem pro hygienické procedury, ale také odlehlým koutem, kde chcete mít tolik soukromí.Zamysleme se nad tím, jak z této místnosti udělat opravdu útulné místo, kde bude příjemné trávit čas.

Nejprve umístěte několik pohodlných pufů, křesel nebo i laviček.Pak se můžete v koupelně nejen pohodlně koupat, ale také odpočívat s knihou nebo šálkem čaje.

Za druhé přidejte měkké prvky, jako jsou koberečky, nadýchané ručníky a přehozy – ať je v koupelně co nejvíce měkkosti!

Za třetí, živé rostliny s lahvičkami vonných olejů na poličkách dodají koupelně lázeňskou atmosféru.Vyberte si exotické květiny, které milují vlhkost.

Za čtvrté, aroma lampa s uklidňujícími esenciálními oleji vám pomůže uvolnit se po náročném dni a naladí vás na spánek před odpočinkem.

Za páté, přidejte dekorativní prvky podle vlastního vkusu – obrazy, svíčky, figurky.Hlavní je nepřehánět to a zachovat stejný styl výzdoby.

Za šesté, zdůrazněte materiály.Kromě dlaždic se hodí přírodní dřevo, ratan, bambus, kámen, vinná réva – zkrátka cokoli přírodního a strukturovaného.

Za sedmé, hudba vám také pomůže relaxovat.Zavěste si rádio nebo reproduktory chytrého telefonu a poslouchejte své oblíbené meditační skladby.

Za osmé, nezapomínejte na drobnosti, které vám zpříjemní život – huňaté pantofle, měkké župany a ručníky , voňavá mýdla a pleťové vody u umyvadla.

Za deváté, rozsviťte tlumená světla – měkké osvětlení vždy navozuje útulnost a navodí relaxační náladu.

Díky těmto jednoduchým tipům se vaše koupelna stane atmosférickým ostrovem relaxace! Vyzkoušejte to!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten