HomeZajímavéNevyhazujte plastová víčka od lahví: 8 způsobů využití v domácnosti i na...

Nevyhazujte plastová víčka od lahví: 8 způsobů využití v domácnosti i na chalupě

Ve snaze ušetřit se mnoho lidí snaží najít využití pro věci, které obvykle putují do odpadu.Víčka od plastových lahví – jedním z takových předmětů, jejichž užitečnost je často podceňována.Přitom tyto zdánlivě nepotřebné věci mohou zahrádkářům a chalupářům značně usnadnit život.

Od označování rostlin až po výrobu cestiček a plotů – existuje mnoho kreativních způsobů, jak plastová víčka na statku využít.V tomto článku se podíváme na 8 lifehacků, díky nimž uplatníte svou vynalézavost a ušetříte svůj rozpočet.

Zaprvé, víko s vyříznutým otvorem se promění v praktický držák zahradní hadice na sud.Nastavte si ji a můžete při psaní na klávesnici dělat jiné věci.

Za druhé, pokud se nashromáždí dostatek krytů, vytvoří se z nich pěkná a praktická letničková cesta mezi záhony a keři.Budou trvanlivé a snadno se budou čistit, pokud budou víka správně sešněrovaná.

Za třetí, plastová víčka jsou vynikající náhradou odměrné nádoby při přípravě hnojivých roztoků.Po použití pro chemikálie je není škoda vyhodit.

Za čtvrté, z mnoha víček lze zhotovit originální závěsy na letní chaty , které šustěním odpuzují hmyz a nevyžadují časté praní.

Za páté, z několika desítek víček lze vyrobit plot, který ochrání zahradu před větrem a zvědavými pohledy.Přitom zářivě pestrý plot určitě překvapí sousedy.

Za šesté, vložením semen do různých víček můžete semena namočit najednou a snadno rozlišit odrůdy podle barvy nádob.

Za sedmé, z plastových víček lze vyrobit značky pro označení rostlin.Ty se označí nesmazatelným fixem a jejich přepis je součástí sešitu.Víčka se jednoduše napíchnou na párátka a zapíchnou do záhonu.

Za osmé, plastové potahy jsou vhodné pro nahrazení opotřebované rohože na verandě dači , venku se nekazí a snadno se perou.

Jak vidíte, obyčejné plastové poklopy při správné vynalézavosti otevírají zahrádkářům a zahradníkům neuvěřitelné možnosti.Použijte tyto ekologické a úsporné mucholapky a váš zahradní pozemek bude ještě útulnější a funkčnější! A zároveň přispějete ke snížení množství odpadků.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten