HomeZajímavéNevyhazujte starý flanel: 6 užitečných využití pro vaši domácnost a kuchyň

Nevyhazujte starý flanel: 6 užitečných využití pro vaši domácnost a kuchyň

Starý flanel do sprchy je pokladnicí užitečných vlastností, které lze využít v domácnosti.Místo toho, abyste ji po několika měsících používání k určenému účelu vyhodili, zkuste ji použít podle některého z našich 6 šikovných hacků.

Lufa je vysoce absorpční, má strukturu s otevřenými póry a snadno se stříhá a tvaruje.Tyto vlastnosti vám umožní ušetřit peníze za nákup domácí chemie a dalších výrobků nebo si vlastnoručně během několika minut vyrobit jednoduché, ale užitečné věci do domácnosti.

Zde je 6 kreativních nápadů na využití flanelů, které se vám v domácnosti určitě budou hodit.Možná budete dokonce překvapeni, jak všestranný může být tento hygienický předmět!

Za prvé, k čištění mikrovlnné trouby lze použít starý flanel – namočte ho do octa a minutu zahřívejte uvnitř.

Zadruhé se hodí také na spárování dlaždic nebo odstranění přebytečného čerstvého silikonu.

Za třetí, vodou namočený flanel v sáčku se stane hygienickým studeným obkladem na modřiny a při migrénách.Stačí jej vložit do mrazničky.

Za čtvrté, starý flanel je skvělý aplikátor na odlakovač na nehty.Stačí ji namočit do acetonu a na několik sekund do ní ponořit prst.

Za páté si můžete vyrobit misku na mýdlo – vyřízněte do lufy dutinu, aby odpovídala velikosti vaší kostky mýdla.Taková mýdlová miska také vytvoří vydatnou pěnu.

A za šesté, rozstříhaný flanel bude výbornou drenáží při přesazování pokojových rostlin.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten