HomeŽivotní stylVáš domácí mazlíček zemře: Byly jmenovány 4 pokojové rostliny, které mohou otrávit...

Váš domácí mazlíček zemře: Byly jmenovány 4 pokojové rostliny, které mohou otrávit kočku nebo psa

Domácí kočky a psi jsou velmi zvědaví.Často se budou snažit ochutnat stonky, listy a květy, vyhrabat půdu a dostat se ke kořenům rostliny.Pokud se však dokážete smířit se ztrátou rostliny, pak otrava oblíbeného domácího mazlíčka bude pro každého majitele hroznou ranou.Zpravodajský portál ‚Belnovosti‘ pojmenoval rostliny, které jsou pro zvířata obzvláště nebezpečné.

Monstera.

Tato velkolepá rostlina s velkými ažurovými listy často zdobí obytné prostory.Šťáva z listů však obsahuje toxiny a může vést k poruchám příjmu potravy.Tuto rostlinu neumisťujte na podlahu ani k ní neumožňujte přístup zvířatům.

Diffenbachia.

Krásná tmavě zelená rostlina se světlou kresbou, dokonale čistí vzduch, ale stonky mohou vyvolat i otravu.Je nebezpečný nejen pro zvířata, ale i pro děti.Je lepší se této rostliny úplně zbavit.

Azalka.

Tato rostlina se často kupuje a dává jako dárek kvůli čepičce květů, která krásně kvete zejména v zimě a na jaře.Za krásou této květiny se však skrývá nebezpečí pro domácí zvířata.Tato rostlina je jedovatá a velké květy přitahují kočky a psy jako magnet.Takovou rostlinu je lepší dát do dobrých rukou tam, kde nejsou domácí zvířata.

Břečťan stálezelený.

Atraktivní drobné vyřezávané listy v sobě mají toxiny, které mohou nejen způsobit otravu, ale dokonce i zabít vašeho domácího mazlíčka.Pokud máte doma zvířata, okamžitě se této rostliny zbavte.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten