HomeŽivotní stylVenku je -30 °C a sněhová vánice, ale u vás doma je...

Venku je -30 °C a sněhová vánice, ale u vás doma je teplo: už žádný průvan z okna – 1 geniální způsob

Vavřínový list je nejen vynikajícím kořením, ale také univerzálním zázračným prostředkem, který se aktivně využívá v kosmetologii.Jeho užitečné vlastnosti jsou známy již od starověku.

Mnoho lidí se potýká s typickým problémem: jak moc si nemyjí hlavu, ale ta se přesto rychle mastí.Nepomáhají drahé šampony, výplachy, pleťové vody – vše bez výsledku.A právě zde může přijít na pomoc bobkový list: tato rostlina je bohatá na organické kyseliny, éterické oleje a třísloviny, které dohromady přinášejí vlasům velký užitek.

K přípravě léčivého šamponu budete potřebovat jednu polévkovou lžíci bobkového listu, 0,5 litru vroucí vody, lžíci pelyňku a lžíci dubové kůry.Všechny složky je třeba smíchat v hrnci a zalít převařenou vodou.Hrnec postavte na oheň a vařte 10 minut.Poté nechte lék trochu vychladnout a přeceďte jej přes gázu.Šampon vmasírujte do kořínků a po 20 minutách smyjte zbytkem roztoku.Vlasům tak nejen navrátíte dřívější vzhled, ale také je ještě více posílíte a ozdravíte, píše altaimag.ru.

Dříve jsme si povídali o tom, jak vyčistit záchodovou mísu bobkovým listem.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten