HomeŽivotní stylZbytečná práce na chalupě: na co byste neměli ztrácet čas - rostlinám...

Zbytečná práce na chalupě: na co byste neměli ztrácet čas – rostlinám jen uškodíte

Již na konci zimy se majitelé dači vrhají na své pozemky, aby zahájili sezónní práce.Mnozí se však pouštějí do zcela zbytečných prací, kterými jen ztrácejí čas.

Například začnou přesazovat rostliny v domnění, že brzy na jaře je k tomu nejlepší čas.Některé rostliny však tento postup špatně snášejí, vyhovuje jim pozdější a teplejší doba, proto je třeba si tento bod nejprve ujasnit.

Někdy dachaři používají chemická hnojiva bez jakéhokoli opatření a jejich nadbytek může poškodit zdraví rostlin.Mnohem bezpečnější je omezit ‚chemii‘ a věnovat větší pozornost organickým hnojivům, která mají mírnější účinek.

Mnoho rostlin trpí přemokřením – jejich kořeny postupně zahnívají.

Foto: prostooleh/Freepik.com.

Na začátku jara se někteří zahrádkáři s oblibou pouštějí do prořezávání stromů, přičemž někdy neznají míru, která v tom je.Zde je nutné prostudovat zvláštnosti jednotlivých odrůd stromů, aby se nesprávný řez nestal příčinou jejich oslabení.

Kromě toho by se rostliny neměly na jaře příliš často a příliš zalévat – kořeny mohou začít hnít, což vede ke vzniku houbových chorob.

Pokud nemáte příliš rádi práci na zahradě – zde jsou 3 rostliny, které nevyžadují péči a jsou vhodné i pro ty ‚nejlínější‘ zahradníky.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten