HomeŽivotní stylZvyšte výnosy půdy bez kapky 'chemie': metody zkušených dachařů

Zvyšte výnosy půdy bez kapky ‚chemie‘: metody zkušených dachařů

Zemědělská vědkyně Anastasia Kovrignyh vypráví, jak zvýšit výnosy plodin bez použití kupovaných hnojiv.Rady odbornice jsou vhodné pro dachaře, kteří přísně dodržují pravidla ekologického zemědělství.

Stojí za zmínku, že je poměrně obtížné získat dobrou ‚čistou‘ sklizeň, protože mnoho plodin je pravidelně napadáno škůdci a chorobami.Nejúčinnější ochranou rostlin jsou hotové komplexy, ale prevenci můžete provádět i lidovými metodami.

Například některé plodiny jsou schopny škůdce odpuzovat.Za zvláště účinné jsou považovány pelargonie, měsíček, heřmánek dalmatský, levandule, nasturtium a aksamitník.

Pro zvýšení produktivity půdy můžete vysadit sideráty (ředkev olejná, hořčice, řepka, žito, pšenice, ječmen, oves, čočka, hrách, sója, lupina, jetel, jetel, mléč, jarní vikev, vojtěška, slunečnice, pohanka, facélie).Důležité je také dodržovat pravidla střídání plodin.

Zvýšení výnosu půdy bez kapky ‚chemie‘: metody zkušených dačických pěstitelů.

Foto: freepik/freepik.com.

Hnojiva mohou pomoci zvýšit výnos.Mezi nejoblíbenější z nich patří např:

  1. Kompost (obnovuje vitalitu a úrodnost půdy vyčerpané během využívání).
  2. Bylinný nálev (nasycuje rostliny a půdu dusíkem a stopovými prvky).
  3. Popel (účinně zabraňuje rozvoji některých houbových chorob).
  4. vaječné skořápky (dodávají rostlinám vápník).

Dříve bylo dacha pěstitelům řečeno, jaké hnojivo vám umožní získat bohatou sklizeň jahod.Takové hnojivo by se mělo používat k postřiku.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten