HomeZajímavéJak umýt auto v zimě: 3 nebezpečí, která na motoristy čekají v...

Jak umýt auto v zimě: 3 nebezpečí, která na motoristy čekají v mrazivém počasí

Při mytí auta v chladném období musíte být obzvláště opatrní, abyste nepoškodili lak.Pojďme se dozvědět, jaká nebezpečí na auto v zimě čekají a jak se jim vyhnout.

Prvním problémem je, že náhlá změna teploty může způsobit praskliny v nátěru a následně vznik kapes rzi pod barvou.Proto je lepší odložit mytí až do oteplení.

Druhé nebezpečí spočívá v tom, že tvrdá špína, která se obtížně smývá, poškrábe lak při otírání hadříkem.Abyste tomu předešli, musíte nečistotu nejprve změkčit pod slabým proudem vody.

Třetí riziko spočívá v tom, že samoobslužné myčky používají studenou vodu a vůz se musí mýt venku.Voda rychle zamrzá a vytváří se led na karoserii , což je pro nátěr velmi škodlivé.

Závěr – v zimě je lepší mytí co nejdéle odložit a pokud možno používat kvalitní myčky s teplými boxy.Pomůže to zachovat lak vozu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten