HomeZajímavéStaré froté ručníky budou opět měkké a jemné: pamatujte na tento způsob...

Staré froté ručníky budou opět měkké a jemné: pamatujte na tento způsob praní

Měkké a nadýchané ručníky po sprše nebo koupeli jsou nejen potěšením, ale také důležitým prvkem hygieny a pohodlí.Vlivem častého praní však froté výrobky časem ztrácejí svou měkkost, stávají se tvrdými a drsnými na dotek.

Tento problém zná mnoho hospodyněk, ale ne každá zná jednoduchý a účinný způsob, jak ho vyřešit bez použití drahých kondicionérů nebo specializovaných přípravků.Dnes vám prozradíme tajemství, jak vrátit ručníkům jejich dřívější jemnost pomocí obyčejné kyseliny citronové, kterou najdete v každé kuchyni.

Nejprve si připravte roztok smícháním vroucí vody a kyseliny citronové v poměru 5 litrů vody na 3 polévkové lžíce kyseliny.Kyselina citronová bude vaším věrným spojencem v boji o hebkost, protože je naprosto neškodná, neobsahuje agresivní chemické sloučeniny a je ideální pro jemné tkaniny.

Za druhé ponořte čisté ručníky do připraveného roztoku a nechte je tam, dokud voda zcela nevychladne.Tento proces změkčí hrubá vlákna froté ručníků a vrátí jim požadovanou nadýchanost a jemnost.

Za třetí, po namočení byste měli ručníky znovu vyprat.To pomůže trvale odstranit stopy kyseliny a obnovit čistotu předmětů.Použijte běžný režim praní, ale nepoužívejte nadměrné množství prášku nebo kondicionéru, protože mohou zrušit účinek kyseliny citronové.

Za čtvrté, ručníky po praní důkladně opláchněte , aby na nich nezůstala ani nejmenší stopa kyseliny.Tento postup je nejlepší provádět ráno, aby předměty stihly do večera uschnout.

Za páté, ručníky sušte ve větrané místnosti nebo venku, ale vždy ve stínu, vyhněte se přímému slunečnímu záření, které by mohlo poškodit jemná vlákna tkaniny.

Dodržováním těchto jednoduchých pokynů s použitím cenově dostupné kyseliny citronové můžete svým froté ručníkům navrátit jejich původní hebkost bez dalších nákladů.Navíc je tato metoda zcela bezpečná pro vaše zdraví i životní prostředí.Pravidelnou péčí o domácí textil tímto způsobem si budete užívat neuvěřitelnou měkkost ručníků znovu a znovu po každém použití.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten