HomeZajímavéMnoho hospodyněk stále pere špatně: neopakujte 4 nejčastější chyby

Mnoho hospodyněk stále pere špatně: neopakujte 4 nejčastější chyby

Moderní domácí spotřebiče jsou navrženy tak, aby nám usnadnily život a ušetřily čas při běžných domácích pracích.Ne všichni uživatelé však pečlivě studují návod k obsluze, spoléhají se na vlastní zkušenosti nebo z nedostatku času.

Nicméně ignorování důležitých doporučení výrobce může vést ke znehodnocení věcí nebo rozbití samotného spotřebiče.V tomto článku se podíváme na čtyři nejčastější chyby, kterých se při praní prádla dopouští mnoho hospodyněk, a poradíme vám, jak se jim vyhnout.

Za prvé, mnozí chybně třídí prádlo pouze podle barev – na bílé a barevné.Aby však byla zachována kvalita oděvů, je třeba brát v úvahu také vlastnosti tkanin.Choulostivé materiály se mohou při praní se silnějšími tkaninami zhoršit, a proto by se měly prát odděleně.

Za druhé, kontrola stavu suchých zipů, knoflíků, zipů a dalších zapínání na oděvech je často zanedbávána.Nezapnuté předměty mohou při praní poškodit samotné prádlo nebo dokonce pračku.Doporučuje se buď všechny zapínání zapnout, nebo oděv obrátit naruby.

Za třetí, mnoho lidí zapomíná zkontrolovat oblečení a jeho stav před vložením do pračky.Je bezpodmínečně nutné zkontrolovat obsah kapes a zda jsou všechny knoflíky dobře přišity, protože malé tvrdé předměty mohou zničit vypouštěcí čerpadlo tím, že v něm během praní uvíznou.

Za čtvrté, mnoho lidí zapomíná po skončení praní pračku vyvětrat.Ponecháním zavřených dvířek vkládacího prostoru a přihrádky na prací prostředek vznikají příznivé podmínky pro růst plísní a patogenních bakterií uvnitř pračky.

Dodržováním těchto jednoduchých pokynů můžete zabránit poškození prádla a prodloužit životnost pračky.Pečlivé prostudování návodu k obsluze vám pomůže vytěžit z moderních spotřebičů maximum a udržet vaše oblečení ve špičkové kondici po dlouhá léta.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten