HomeŽivotní stylProč nechcete uklízet svůj byt: hlavní uváděný důvod

Proč nechcete uklízet svůj byt: hlavní uváděný důvod

Zvyk vyhazovat odpadky a dělat v bytě chaos může ukazovat na vážné psychické problémy, říká psychoterapeutka a kandidátka psychologických věd Alla Dalit.Prozradila, proč se z dospělých často stávají skuteční lajdáci.

Podle odbornice je nepořádek v bytě považován za známku toho, že se člověk nedokáže vypořádat s problémy, které jsou přítomny v jeho hlavě.Takoví lidé je zpravidla zcela ignorují.Zejména proto, že se nedokážou rozhodnout, co vlastně chtějí.

To vše se promítá do nevědomého, někdy až bizarního chování.

‚Bude mít nepořádek, kterého si nevšimne, bude se divit, že ho někdo kárá, bude mu jedno, jestli to hosté uvidí (nepořádek – pozn. red.Ed.) nebo ne.Protože neslyší své nitro, je zamrzlý, soustředí se jen na vnější dění,‘ vysvětlil psycholog.

Duševně zdraví lidé trénují v úklidu nejen sebe, ale i své děti.

Foto: wirestock/ru.freepik.com.

Dodala, že dospělý a uvědomělý člověk by nikdy nevytvářel v bytě chaos.Ani zde by však člověk neměl zacházet do extrémů.Pokud člověk hypertrofovaně bojuje o dokonalou frekvenci, například o to, aby dokázal několikrát denně vyspat podlahu, svědčí to také o vážných problémech.

Již dříve se psycholožka Natalia Naumova podělila o tipy, které pomohou zbavit se strachu z výšek.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten