HomeŽivotní stylStačí jedno štípnutí a staré povlečení bude jako nové: neuvěřitelný způsob, jak...

Stačí jedno štípnutí a staré povlečení bude jako nové: neuvěřitelný způsob, jak dodat vašemu prádlu opět nový vzhled

Mnoho lidí má pravděpodobně starou sadu ložního prádla po babičce.Charakteristickým znakem takových povlaků na polštáře a prostěradel je šedý a někdy i žlutý odstín látky, kterého se zřejmě nelze zbavit.Zkušené hospodyňky jsou však jiného názoru.

Abyste starému povlečení dodali svěží vzhled a zbavili se nepřirozeného odstínu, stačí si připravit speciální roztok.Jeho základem je obyčejný mangan.Jak radí portál ‚Belnovosti‘, jednu špetku tohoto prostředku je třeba zředit v několika litrech vody a přidat dvě polévkové lžíce mýdla.

Poté je nutné nechat prádlo ve vzniklém roztoku dvě hodiny, poté můžete přistoupit k obvyklému praní s práškem.

Rusové však mohou mít s nákupem manganu problémy.Faktem je, že manganistan draselný mezitím zmizel z volného prodeje.V lékárnách se toto antiseptikum vydává pouze na lékařský předpis.Stále je však možné prostředek sehnat.Například na tržištích a v internetových obchodech specializovaných na hnojiva.

Dříve odborníci jmenovali neobvyklý způsob, jak udržet vlasy čisté.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten