HomeZajímavéProč byste neměli vyhazovat slupku z okurky: použijte ji ke kosmetickým účelům

Proč byste neměli vyhazovat slupku z okurky: použijte ji ke kosmetickým účelům

Mnoho lidí je zvyklých slupku okurek před použitím odříznout a vyhodit, protože ji považují za tvrdou a nepoživatelnou.To je však mylná představa, protože okurková slupka má jedinečné zdraví prospěšné účinky, které si ne každý uvědomuje.

Zkušené hospodyňky již dlouho oceňují potenciál okurkových slupek, protože obsahují celý komplex vitamínů, minerálů a dalších cenných živin.Proto se slupky mohou a měly by se používat k výrobě přírodní domácí kosmetiky, která výrazně zlepší stav pokožky.

Za tímto účelem by se okurková slupka měla rozdrtit v mixéru na homogenní hmotu.Poté ji smíchejte se zakysanou smetanou nebo jogurtem , přidejte med a pár kapek vhodného esenciálního oleje.

Výsledná maska by se měla nanést na vyčištěný obličej na 15 minut a poté smýt teplou vodou.Opakováním této procedury dvakrát týdně dojde k viditelnému omlazení a zlepšení pleti.

Okurkový peeling je tedy vzácný přírodní produkt, který by se neměl nikdy vyhazovat.Jejím správným použitím si můžete vytvořit účinné kosmetické přípravky přímo ve vaší domácí kuchyni.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten